Sepet

Bebek Oyuncakları

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 985 (28 Sayfa)

Bebek Oyuncakları ile Bebeğinizin Hayal Dünyasını Genişletin!

Bebek oyuncakları, düşünülenin aksine bebeklerin anne ile olan bağını güçlendirmede aynı zamanda çevreyi öğrenmesinde oldukça etkili. Uzmanlar tarafından tasarlanan ‘oyun terapisi’ aslında oyun dünyasının ne kadar büyülü olduğunu gösteriyor. Küçük yaşlardan itibaren bebek eğitici oyuncak seti ile haşır neşir olan bebeklerin büyümesi diğer bebeklere göre büyük farklar gösterir.

Dünyaya gelen ya da gelecek olan bebeğinizin çevresine dair bir bilgisi yok. Öğrenmeyi sizinle; annesiyle ve babasıyla sağlayacak. Fakat onun dili sizinle aynı değil. Sizin gibi konuşamıyor, hareket edemiyor. Yalnız çok iyi yapabildiği bir şey var: ilgili olmak ve oyun oynamak. Oyun ile hareketlerini, davranışlarını ve hatta dünyayı öğreniyor. Bebek Ekspres online bebek alışveriş sitesinde eğitici oyuncak ürünleri bu noktada size büyük imkanlar sunuyor.

Her Yaşta Oyun Her Yaşta Öğrenmeyi Sağlıyor

Bebeğiniz dünyaya geldiği andan itibaren bir yerin sertliğini ya da yumuşaklığını dahi bilmez. İletişim kurmak onun için gülücüklerden ibarettir. Elbette bebeğiniz ile konuşmanız, ona bir şeyler anlatmanız önemli. Fakat sadece duyuşsal anlamda değil, psikomotor ve bilişsel anlamda da gelişimini desteklemeniz gerekir. İşte, bu aşamada oyuncaklar çok değerli.

Oyun oynamak belki de bir çocuğun hiç bıkmayacağı bir davranış. Sürekli olarak, yorulmadan oynamak, oynadıkça keşfetmek de beraberinde geliyor. Çocuk oyuncakları bu aşamada çocuğunuza sandığınızdan çok daha fazlasını katıyor. Üstelik her yaşta bu durum geçerli!

Çocuk Oyuncak Çeşitleri Bebeğinizin Hayal Dünyasını Geliştiriyor

Alınacak kız ya da erkek çocuk oyuncakları çeşidine bağlı olarak hayal gücünü geliştirmede çok etkili. Henüz bir kalıba sokulmamış olan beyinler karşılaştığı oyuncaklar sayesinde hayal gücünü uçsuz bucaksız hale getirecektir. Yetişkinlerin düşünemediği dahice fikirler ve kimi zaman yüz güldüren diyaloglar bu oyuncaklar sayesinde ortaya çıkar.

Siz de çok geçmeden henüz 3 aylık bebek oyuncakları alarak farklı dünyaların kapısını açabilirsiniz. Burada bebeğiniz sizi değil, aksine siz bebeğinizi daha iyi anlayabilir konuma gelirsiniz. Anne ve çocuk ilişkisinin sağlamlaşmasını sağlayan bu oyuncaklar, annenin çocuğunu anlaması için oldukça etkilidir. Erkek ve kız çocuk oyuncakları bu yüzden doğru seçilerek alınmalı.

Banyo Oyuncakları Zorlu Banyo Dönemine Son Verir!

Elbette karşınızdaki bir çocuk ve her zaman bir şey öğrenme kaygısıyla hareket etmek zorunda değil. Aksine zorlu dönemleri kolaylıkla atlatması kimi zaman sadece eğlenmek için de oyuncakları ile vakit geçirmesi gerekir. 5 aylık bebek oyuncakları bazen bir banyo zorluğunu ortadan kolaylıkla kaldırabilir. Banyo esnasında oyuncaklarıyla ilgilenen bebeğinizle böylece siz de keyifli banyo deneyimleri yaşayabilirsiniz.

Sadece bunu banyo olarak düşünmeye de gerek yok üstelik. Çünkü bebeğinizin kaygısını arttıran ve bununla birlikte olumsuz tepkiler verdiği zamanlarda oyuncaklara sığınabilirsiniz. Onun üzülüp ağlamasını sonlandırmak, şefkatinizi göstermek ya da iletişiminizi kurmak adına oyuncaklarla aracı bir köprü kurulabilir.

Bebekler için Oyuncak Seçim Rehberi

Öncelikle oyuncak seçimi esnasında 1 yaş itibari ile kız bebek oyuncakları ya da erkek olarak ayrıma gitmek zorunda hissetmeyin. Bir kız çocuğu toplumca sınıflandırılmış olan erkek oyuncaklarıyla da çok keyifli oynayabilir. Cinsiyetçi yaklaşmadan her iki cinsiyete göre oyuncakları alabilir hatta farklı ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkmak için mutlaka almalısınız.

Bununla birlikte bebeğiniz çok erken dönemlerde bile oyuncakla oynayacaktır. 1 yaş oyuncak için uygundur büyümesini beklemeliyim diye düşünmeyin. 3 aydan itibaren duyusal döneme, 6 aydan itibaren hareket algısına, 1 yaş itibaren konuşmasını destekleyecek oyuncaklar alabilirsiniz. Kritik dönemlerde kazanması gereken davranış ve bilgileri oyuncaklar aracılığıyla iletmek mümkün. Bu noktada sitemizde yer alan gelişim konulu konuları takip ediniz. 

Copyright 2014-2022 bebekekspres.com her hakkı saklıdır.