Sepet

Erkek Oyuncakları

Gösterilen: 1 ile 36 arası, toplam: 1165 (33 Sayfa)

Erkek Oyuncakları Çocuğunuzun Eğlence Dünyasında Seçeneklerini Arttırıyor!

Erkek oyuncak modelleri çocuklarınızın eğlenceli vakit geçirmesini sağlamaya devam ediyor! Oyuncak ve oyun sizin sandığınızdan çok daha fazla anlama sahip. Çocuğunuzun bir yetişkin gibi kendini ifade etmesini bekleyemezsiniz. Halbuki oyunlar ve oyuncaklar onların özel bir iletişim kanalıdır. Eğer çocuğunuzla iyi anlaşmak istiyorsanız erkek çoçuk oyuncaklar ile bebeğinize yaklaşmalısınız.

Erkek çocuklar için oyuncaklar genelde kız çocuklarından farklı olarak üretiliyor. Arabalar, makineler gibi erkeğe atfedildiği düşünülen oyuncaklar üretiliyor. Günümüzde toplum cinsiyet yargılarının yıkıldığı görülüyor ve bu da oyuncaklara doğrudan etki ediyor. Bebek Ekspres ve diğer üretici markalarda da göreceğiniz üzere cinsiyet ayrımına bakılmaksızın ortak oyuncak satışları devam ediyor.

Erkek Oyuncakları Nasıl Seçilmeli?

Her ne kadar erkek oyuncak araba ya da temel bazı oyuncaklar ile akla gelse de yaşa bağlı olarak oyuncak seçmelisiniz. Söz konusu araba da olabilir değişik bir oyuncak da olabilir. Tek dikkat edilmesi gereken unsur kişinin yani anne baba olarak sizin bebeğinize uygun olanları almaktır. Daha önce de belirtildiği üzere bunu oluşturmanın temel yolu da yaştan geçiyor.

Yaşa bağlı olarak bebeğiniz bilişsel ve psikomotor olarak olgunlaşma, gelişim gösterir. Her bir dönemde ilgi de kontrol edilebilecek oyuncaklar da de değişir. Genelde 2 yaş erkek çocuğu oyuncakları bilişsel anlamda çok görev gerektirmeyen şekildedir. Tek özelliğe sahip oyuncaklar bulunur ve renkleri, ışığı ya da sesiyle dikkat çeker.

3 yaş erkek oyuncak modellerinin temel amacı bebeğin dikkatini çekmekle birlikte artık kelime haznesinde gelişim yaratmak üzerine olmalı. Bahsedilen bu yaşlar dil gelişiminin kritik dönemden çıkmasını son demleridir. Bu yaşlarda özellikle yabancı dil ile ilgili bulunan oyunları tercih ederseniz bebeğinizde ikinci bir dili daha kolay öğrenebilir.

4 yaş erkek oyuncakları artık görece diğer yaşlarına göre daha küçük parçaları içerir. Bu küçük parçaları tek bir özelliğine göre sıralama ve gruplama yapabilir. Aynı renkleri ayırt edebilir, şekillere anlam verebilir. Bu yüzden bebeğinizi zorlamayan tarzda oyuncaklara yönelerek bilişsel destek sağlayabilirsiniz.

Yavaş yavaş okulöncesi olup okul dönemine hazırlık yapan çocuğunuz için oyuncaklar eğitime yönelik olabilir. Ancak 5 yaş erkek çoçuk oyuncakları harf öğretmeli şeklinde algılanmamalı. Çocuğunuzun okula hazırlığı için sorumluluk almasını öğretecek oyunlar seçilebilir. Düşünmeye şevk eden farklı ve yaratıcı sorular sorulabilir.

8 yaş erkek oyuncak modellerinin çocuğunuzun bilişsel gelişimi kapsamında çok farklı alanlarda seçilebilir. Çocuğunuz artık okuyabildiğinden kutu oyuncaklar seçilebilir. Yarışmaya bağlı olarak grup oyunlarına geçilebilir. Çünkü böylece aile arası iletişimi güçlendirebildiğiniz gibi kazanma ve kaybetme duygusunu da kazandırabilirsiniz.

Gelişim ve İletişimde Destekleyici Erkek Bebek Oyuncakları Ne Zaman Alınmalı?

Oyuncak kullanımı için belirli bir yaşı beklemeniz gerekmez. Bebeğinizin görme ve göz gelişimi tamamlandığı andan itibaren yaşına, ayına bağlı olarak oyuncak alabilirsiniz. Oyuncak erkek bebek ürünleri ilk aylarda duyuşsal gelişimi sağlar ve dikkati toplu tutar. Bu yüzden daha 2-3 aylık bebeğiniz için bile büyük parçalara sahip ürünler alabilirsiniz.

2022 Güncel Erkek Oyuncak Fiyatları Bilgisi

Erkek oyuncak bebekler için üretildiği gibi ileri yaşa özel de üretilmektedir. Her bir oyuncağın kendi içerisinde üretim maliyeti de kâr oranı da değişir. Bebeğinize almayı düşündüğünüz oyuncağa karar verdikten sonra güncel fiyat bilgisi almanız daha doğrudur. Bebek Ekspres’te yer alan değişik tarzda oyuncaklara bakmak için interneti kullanabilirsiniz.

Bir tık uzağınızda yer alan internet sitesinden bebeğinizin keyif alabileceğini düşündüğünüz ürünleri alarak siz de mutluluğuna şahit olabilirsiniz.

 

Copyright 2014-2022 bebekekspres.com her hakkı saklıdır.